Wednesday, April 11, 2012

'Plaštakių sindromas'


Šiemet savo knygų kolekciją papildžiau beveik dešimčia naujų knygų, kurias įsigijau per akcijas ir už kurias išleistų pinigų man tikrai negaila. Mažiau malonumo valgant šokoladą, daugiau - skaitant savo bibliotekos knygas. Viena iš šiemet įsigytų knygų yra būtent 'Plaštakių sindromas'.

Nors knygos viršelis su tuo mobiliuoju telefonu atrodė labai pigiai ir banaliai, tačiau knygos turinys atpirko viską. Dabar būtent ši knyga yra mano mėgstamiausia. 'Plaštakių sindromas' labai moteriškas romanas, pasakojantis apie šiuolaikinių moterų meilės kančias ir apie jų savęs atradimo ir pripažinimo kelią.

Romanas parašytas pirmuoju asmeniu - tokios knygos man daug labiau patinka negu autoriaus pasakojimas apie trečiųjų asmenų nebūtą gyvenimą. Pradėjus skaityti atrodė, kad autorė pasakoja savo pačios patirtį, tačiau toliau skaitant, kai įvykių ir nusivylimų skaičius augo geometrine progresija, viskas atrodė šiek tiek neįmanoma: juk negali šitiek daug nutikti vienam žmogui. Atrodė, kad autorė aprašo ne tik savo, bet ir kitų savo pažįstamų patirtį priimdama ją kaip savo. Tačiau abejoti pradėjau perskaičius straipsnį, kuriame autorė sako: 'Nepatyręs orgazmo žmogus niekada jo tinkamai neaprašys' - gal vis tik toje istorijoje ir yra taip gerai aprašyti tikrai patirti įvykiai - kas ten žino. Taip pat autorė nėra jokia Vaiva, ji tik slepiasi po šiuo vardu, neatskleisdama savo tikrosios tapatybės.

Skaitant knygas visada įsivaizduoju miestą, kuriame vyksta veiksmas. Kadangi autorė lietuvė - pirmiausiai įsivaizdavau, kad ji gyvena ir rašo apie Vilnių, tačiau vėliau ji pamini, kad miestas, kuriame ji gyvena yra antras pagal dydį 'kaimas' šalyje ir mano įsivaizdavimo plotai persikėlė į Kauną, kuriame viskas tiesiog nederėjo.

Romane daug įvykių, meilės, nusivylimo, tačiau visa tai įtraukia ir knygos nesinori paleisti iš rankų. Ši knyga man priminė ir 'Heroiną' ir 'Politiką', o jos veikėjų charakteriai ir būdo savybės priminė pažįstamus žmones.

Autorės žodžiais:

Apie:
Vaiva Rykštaitė
'Plaštakių sindromas'
'Versus Aureus'
2009 m.
304 psl.
(knyga nuosava)

P.S. Patikusias citatas iš knygos sutalpinau čia.

No comments:

Post a Comment