Sunday, March 4, 2018

'Keturiasdešimt meilės taisyklių'

Kiek užtrunka perskaityti vieną knygą? Kartais kelių dienų, kartais kelių metų. Šiai knygai man prireikė šiek tiek daugiau nei pusmečio. Kodėl taip ilgai? Todėl, kad jos neįmanoma tiesiog perskaityti. Net baigus skaityti aš jos negalėjau paleisti iš rankų, nes norėjosi išsirašyti visas keturiasdešimt taisyklių bei kitas mintis, kurių knygoje apstu.

Visų pirma sužinojusi, kad yra tokia knyga, kurioje galbūt atskleidžiamos meilės taisyklės, aš degiau noru ją žūtbūt perskaityti. Kai jau pasiėmiau ją į rankas ir perskaičiau apie ką knyga, mane apėmė abejonės ar iš viso aš ją perskaitysiu. Tiesa ta, kad manęs istoriniai romanai, kuriuose aprašomi seni laikai, nelabai žavi. Kaip žinia, šioje knygoje greta dvidešimt pirmojo amžiaus aprašomas ir triliktasis.

Knygoje pasakojama apie keturiasdešimtmetę namų šeimininkę, kuri po ilgų metų grįžta į darbą ir imasi parašyti knygos recenziją leidyklai. Tačiau ši knyga netikėtai apverčia jos gyvenimą aukštyn kojomis. Ta nepaprasta knyga - "Saldi šventvagystė". Šioje knygoje aprašoma klajoklio dervišo Šamso kelionė pas Rumi bei jų draugystė, pakeitusi abiejų gyvenimus. Tos kelionės metu Šamsas atskleidžia tas keturiasdešimt meilės taisyklių.

Manau, kad šią knygą verta perskaityti visiems, kuriems trūksta įkvėpimo imtis kažkokios veiklos, kurie yra ieškojimuose, kurie abejoja savo jausmais. Skaitydama "Keturiasdešimt meilės taisyklių" ne tik susipažinau su islamo religija, bet įvertinau savo santykį su religiją ir kažkokiu nesuvokiamu būdu sugebejau atsakyti į mane kamuojančius klausimus apie meilę. Skamba keistai ir neįtikimai? Na belieka norintiems patiems perskaityti ir įvertinti.

Mano įvertinimas? 4 iš 5.

Apie:
Elif Shafak
'Keturiasdešimt meilės taisyklių'
(THE FORTY RULES OF LOVE)
iš anglų kalbos vertė Rasa Drazdauskienė
'Tyto Alba'
2012 m.
399 psl.
(knyga Ingos)

No comments:

Post a Comment