Monday, January 30, 2012

Bibliotekos staigmenos


Praėjusį pirmadienį po ilgo laiko apsilankiau viešojoje bibliotekoje ir pirmą kartą V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje. Pagaliau sužinojau kur ji randasi, nes jeigu ne Eglė, kažin ar būčiau taip lengvai radus įėjimą į ją. Kaip ten bebūtų, tas apsilankymas buvo vaisingas: radau dvi knygas, kurias pasižadėjau šiais metais perskaityti. Nors šiaip esu pripratusi knygas pirkti, tačiau šių niekur neradau, tad bibliotekos teikiamais privalumais pasinaudoti buvo tikrai smagu. Patiko man toji biblioteka ir supratau, kad ten apsilankysiu dar ne kartą.

Tačiau pakalbėkime apie įvykius po to. Pasiėmusios knygas iš bibliotekos nukeliavom į 'Akropolį' ieškoti Eglei batų ir čia staiga man ima pypsėti tašė, kurį n metų yra jau nešiojama. Vienoje parduotuvėje pardavėjos pasisiūlė man tašės turinį išmagnetinti. Aš šiuo pasiūlymu pasinaudojau. Pirmiausia ištraukiau nuosavą knygą, kurioje buvo magnetinis lipdukas ir mano nuomone, tik jis galėjo vėl pypsėti, tačiau pasirodo, kad tai buvo ne ji. Tada pardavėjos pasiūlė padėti visą tašę ant to numagnetintojo ir visą jos turinį išmagnetinti - ir tai aišku pavyko. Su Egle ir Inga pradėjom svarstyti, kad bibliotekos knygos tikrai negali pypsėti, juk jos iš bibliotekos, o į ten tikriausiai papuola tiesiai iš leidyklų, kaip aš mąsčiau, tad tikrai tikrai negali pypsėti. Ir aš vat sukau galvą, kad vis tik tai mano tašei yra kažkas blogai. Šiandien pasiėmusi Elingo Nr. 2 supratau, kad vis tik biblioteka mus pergudravo. Toje knygoje tikrai yra magnetinis lipdukas.



Saturday, January 28, 2012

"Žirafos ašaros"

Pagaliau baigiau knygą kurią pradėjau skaityti taip seniai. Mat aš mėgėja jų ir nebaigt, bet šią su džiaugsmu baigiau :) Iš tiesų graži knyga, beta manau labiau verta 16-mečiams :) moralinėms vertybėms kelti :)
Juokingiausia, kad mano skirtukas buvo centas. Tad už perskaitytą knygą gavau premiją :D vieną centą:D

Pagaliau mano namuose atsirado knyga  "Fio ir laumžirgis" tikiuosi manęs ji nenuvils. :)

Saturday, January 21, 2012

'Narcizas ir Auksaburnis'


Tai pirmoji mano perskaityta Hermann Hesse knyga. Dar mokyklos laikais tįsiau namo iš bibliotekos Hesse knygas, tokias kaip 'Stepių vilkas' ar 'Stiklo karoliukų žaidimas', tačiau nei vienos iš parsineštų neperskaičiau, nes matyt tada dar nebuvo tam laikas. Tačiau dabar, po šios pažinties su Hesse užsimaniau vėl tas knygas parsinešti ir perskaityti. Knyga susiskaitė geriau nei tikėjausi. Manęs niekada nežavėjo knygose aprašomi viduramžiai ar senesni laikai nei XX a., tačiau ši knyga tiesiog pakerėjo. Skaičiau kai tik galėjau, kadangi sesija ir darbai spaudė, tai daugiausiai jai laiko skyriau važiuodama autobuse ir kartais prieš miegą. 

Pati istorija iš tiesų įkvepianti. Patys pirmi puslapiai skaitėsi ne taip lengvai, nes tie aprašymai atrodė per ilgi ir dar nedavė ramybės jausmas, kad galbūt ta knyga parašyta apie gėjus. Tačiau Inga mane vieną dieną nuramino pasakydama, kad ta meilė tarp vyrų yra visai kitokia nei aš įsivaizduoju. Kalbant apie veikėjus, tai jie buvo vaizduojami labai jauni. Pats pirmas įspūdis buvo, kad Auksaburniui vos 11 ar 13 metų, o jo mokytojui ir draugui Narcizui šiek tiek daugiau nei 15. Tačiau paskui skaitydama atradau, kad būdamas 18 metų Auksaburnis buvo toks nekaltas ir tyras vaikinukas. Kažkaip keista, nes šiais laikais penkiolikmečiai ir jaunesni skuba viską patirti. Pats knygos įdomumas prasidėjo Auksaburniui atradus meilę (aistras) ir pabėgus iš vienuolyno, jo klajonių laikais. Pradėjus skaityti tuos puslapius sunkiai galėjau atsiplėšti ir stebėjausi, jog knygoje daugiau kalbama apie Auksaburnį, o ne apie abu draugus, tad knygai būtų tikęs pavadinimas tiesiog 'Auksaburnis'.

Knygoje tikrai ne mažai filosofinių apmąstymų, jausmų analizės ir savęs suvokimui keliamų klausimų bei atsakymų. Kartais juos skaitant mano pačios mintys labiau analizuodavo mano aplinką, tad kai kuriuos perskaitytus puslapius tekdavo skaityti iš naujo. O knygoje aprašoma draugystė tokia jautri ir viską nugalinti, kad skaitydama paskutinius puslapius net verkiau, nes iš tiesų turėti tokį gerą draugą šiais laikais retenybė.

Dar keli pastebėjimai:
  • Vienuolyne ligoniams buvo duodamas vynas, kuris tarsi turėjo stebuklingų gydomųjų galių. Ir dažniausiai tas vynas būdavo karštas.
  • Meilė knygoje aprašoma keliais skirtingais aspektais: meilė, kurią Auksaburnis patyrė su moterimis tebuvo jausmų patenkinimas, nors kartais jis įsimylėdavo ir kitaip. Meilė, kurią Narcizas jautė Auksaburniui, buvo labiau motiniška - tėviška, nes ji pasireiškė rūpesčiu ir atsidavimu.

Anotacija:

Apie:
Hermann Hesse
'Narcizas ir Auksaburnis'
(NARZISS UND GOLDMUND)
Iš vokiečių kalbos vertė Teodoras Četrauskas
'Alma littera'
2010 m.
288 psl.
(knyga Ingos)

P.S. Patikusias citatas iš knygos sutalpinau čia.



Friday, January 20, 2012

Vy ir 2012 m. knygų iššūkis


pradinis lentynų 'valymas' atrodė taip..

Kaip jau minėjau, šiemet pasiryžau save išbandyti ir sudalyvauti knygų iššūkyje, kurį paskelbė 'Aš skaitau' ir kurio pagrindinė taisyklė, perskaityti 12 seniai lentynose užsigulėjusių knygų. Na tiesa, mano pasirinktos knygos yra ne visai visos mano ir ne visos užsigulėjusios, bet tikrai senesnio leidimo nei 2011 metai.

galutinis pasirinkimas, kuriame dar trūksta dviejų knygų, kurios bus 
tikriausiai pasiskolintos iš viešosios bibliotekos

Knygos sudėliotos pagal norėjimą ir būtinumą perskaityti:
  1. Hermann Hesse 'Narcizas ir Auksaburnis', 2010 m. 'Alma littera'; (aprašymas
  2. Kazuo Ishiguro 'Neleisk man išeiti', 2006 m. 'Alma littera'; 
  3. Ingvar Ambjornsen 'Vaizdas į rojų', 2005 m. 'Alma littera'; (aprašymas)
  4. Ingvar Ambjornsen 'Paukščio šokis', 2005 m. 'Alma littera'; (aprašymas)
  5. Ingvar Ambjornsen 'Kraujo broliai', 2006 m. 'Alma littera'; (aprašymas)
  6. Andrė Eivaitė 'Kontora', 2008 m. 'Tyto Alba'; (aprašymas)
  7. Rečadas Nuris Giuntekinas 'Čiauškutė', 1993 m. 'Asveja'; 
  8. Vladimir Nabokov 'Lolita', 1990 m. 'Vaga'; 
  9. Erich Maria Remarque 'Juodasis Obeliskas', 1984 m. 'Vaga'; 
  10. Radek John 'Memento', 1989 m. 'Vaga'; 
  11. Michel Houellebecq 'Salos galimybė', 2007 m. 'Tyto Alba'; 
  12. Jurga Ivanauskaitė 'Kaip užsiauginti baimę', 2009 m. 'Tyto Alba'. 
Alternatyvos:
  1. Joseph Murphy 'Jūsų pasąmonės galia', 2007, 'Alma littera'; 
  2. Paul McKenna 'Pakeisk gyvenimą per 7 dienas', 2006, 'Alma littera'. 
Apie pasirinkimą:

Nr.1 šią knygą norėjau perskaityti kuo greičiau, nes knyga yra Ingos ir aš ją pasiskolinau jau tikrai seniai.

Nr.2 jau buvo pradėtas skaityti, tačiau ilgai besirutuliojantis veiksmas nepritraukė, tad teko vėl pastatyti atgal į lentyną. Dabar bandysiu ją įveikti, nes noriu pažiūrėti filmą, pastatytą būtent pagal ją.

Nr.3 ir Nr.4 teks iš kažkur skolintis, nes šios dvi knygos ir Nr.5 yra viena ir ta pati serija apie Elingą. Trečiąją dalį turiu, tad prieš ją reikia įveikti dar dvi, ta proga galbūt ir vėl reikės apsilankyti seniai lankytoje bibliotekoje.

Nr.6 yra šiemet įsigyta mamos naujiena. Aš perskaičiau šios autorės pirmąją knygą, pasakiau mamai, kad patiko, tad ji nusipirko ir antrąją.

Nr.7, Nr.8, Nr.9 ir Nr.10 yra mamos palikimas. Knygos, kurios metai iš metų stovi lentynose neliečiamos, bet vis tik norimos perskaityti. 'Memento' kažkada bandžiau skaityti, dar ir dabar radau žymeklį joje.

Nr.11 taip pat buvo pradėta skaityti, tačiau atsirasdavo lengvesnių skaitinių, tad šitą pastumdavau į šoną. Taip pat su žymekliu viduje radau.

Nr.12 Norėjau perskaityti dar 2007 ar 2008 metais, tačiau tuomet pritrūko jai laiko, tikiuosi, kad ateinančiais metais nepritrūks.

Kalbant apie alternatyvas.. Na jos nėra romanai ar apysakos, tačiau šias knygas noriu perskaityti labai jau seniai, tad manau, kad jas įtraukti į 'must read' sąrašą yra būtina.

Sunday, January 15, 2012

"Ramunių pievelė"

Na va galiu pasigirt, kad jau perskaičiau šią knygą ir iš tiesų man ji patiko. Pabaiga stebinanti :) Kaip sakant prieš kažko norėdamas tu kart pagalvok, nes norai pildosi :) kad ir po 45 metų. Priešingai nei "Jo didenybės drakonas" galiu pagirti šios knygos redaktorius ir vertėjus - klaidų kaip ir nepastebėjau.
Dabar galėsiu užsiimti Dosino ir Navicko knygute :D "Algebrinės tiesinių operatorių struktūros".
Kai bus daugiau laiko ir noro skaityt reikės pabaigti skaityti "Žirafos ašaros" knygą:

Iš tiesų detektyvinių jau nebelabai mėgstu, bet manau vis tiek kažkada baigsiu ją skaityt.

Šiaip manau kai kurie nesupranta kaip aš galiu skaityti keletą knygų vienu metu t.y. nebaigiant vienos skaityti kita, o gal net kelias:) bet kadangi man nesunku atsiminti ką skaičiau problemų nematau:) nors mokymosi prasme man skaitymas yra laiko švaistymas.:)

coffee
Prie puodelio arbatos

Friday, January 6, 2012

Vy perskaitytos

Ar jau nupuošėt savas eglutes?

Na štai ir pirmasis mano įrašas šiame blog'e, jau net nesuskaičiuoju kuriame. Tikroji šio blog'o šeimininkė (kaip Inga mane pavadino) apsireiškia ne pati pirma, bet vis tik apsireiškia. Kol kas dar su Inga derinam dizaino klausimus (pasirodo mūsų skoniai skiriasi, o teisingiau jos skonis nuo maniškio, nes vis tik su jos siūlytu background'u aš sutikau, o ne ji su mano), tačiau blog'as jau pradeda savo veiklą ir viešina pirmuosius įrašus. 

Kalbant apie šio blog'o idėją, tai ji kilo man, nes aš šiemet dalyvauju '2012 metų knygų iššūkyje' ir sumąsčiau, kad vis tik nenoriu teršti savo senojo blog'o knygų tematika ir taip pat noriu, kad mano perskaitytos knygos turėtų savo atskirą vietą, taip paskutinę praėjusių metų dieną gimė mintis sukurti joms atskira oazę. O kad šis blog'as nebūtų toks jau pustuštis, kaip kad gali būti man skaitant knygas, tai pasikviečiau Ingą rašyti kartu, nes abidvi esam retos skaitytojos, tačiau mėgstame knygas ir turime šį tą apie jas pasakyti, o be to dviese smagiau.

Na, o dabar noriu pasidalinti pernai perskaitytų knygų sąrašėliu:
  1. Mitch Albom 'Dar bent vieną dieną'
  2. Martin Page 'Fio ir laumžirgis'
  3. Petras Burgaila 'Ginekologo užrašai. 2 knyga'
  4. Alberto Moravia 'Penktadienio vila'
  5. Pedro Almodovar 'Pati Difuza ir kiti tekstai'
  6. Andrė Eivaitė 'Naktis prekybos centre'
  7. Judith Kuckart 'Bibliotekininkas'
Iš jų geresnės už kitas buvo 'Bibliotekininkas' ir 'Fio ir laumžirgis'. Viena buvo panaši į Škėmos 'Baltą drobulę', o kita pakankamai liūdna.

Kaip matyti skaitau nelabai sunkias ir ne pačias storiausias knygas, tačiau vis tik skaitymas man teikia malonumą ir nemanau, kad knygos gerumas priklauso nuo jos storio. Ir dar vienas dalykas apie mano skaitomas knygas - nesirenku klasikos, nes ją skaityti man būna sunku.

P.S. Šiame blog'e mane galima rasti ne vien kaip treshnee, bet ir kaip Vy.




Thursday, January 5, 2012

Ingos skaitykla

Kai buvo sukurtas šis blogas iš kart norėjau parašyt kokį pranešimą, bet laukiau kol tikroji savininkė pradės, bet kad jau taip ilgai laukiu, o ir manau sesijos metu daug darbų visi turim tai parašysiu apie tai ką skaičiau.

"Jo didenybės drakonas". Ši knyga tikrai pasakiška, ir manau tikrai sužavėtų ne tik fantastikos mėgėjus. Aš kaip fantastikos mėgėja tai sukramsnojau šią knygą su malonumu ir laukiu tęsinio. Tik va niekaip nesuprantu ar jo tęsiniai jau išversti ir parduodami Lietuvoje ar dar ne.


Kita knyga "Ramunių pievelė". Kol kas ji mano skaitomų sąraše. Sesijai prasidėjus nebaigiau jos skaityti. Iš pradžių pagalvojau, kad tokia knyga tikrai manęs nesužavės nepaisant, kad dar ir gan istorinė jinai. Bet skaitant toliau į veiksmą įtraukia dviejų laikų sugretinimas. Laukiama atomazga ir tik po kaulelį numetama užuomina kas iš tiesų ten įvyko..

Ir vis dar laukiu atomazgos bei laiko prisėsti prie knygos.